Żegnamy Josipa Iličića ❤️

„Bergamo i Atalanta zawsze będą twoim domem”

1 września tego roku następuje koniec pięknej przygody Słoweńca z Atalantą. Josipowi podziękowali gracze i przede wszystkim kibice z Bergamo. Zawodnicy przygotowali szpaler, a tifosi banery dziękujące mu za 5 lat spędzonych w ich klubie.

„Razem zrobiliśmy coś niezwykłego, co nigdy nie zostanie zapomniane”.

Zaraz po meczu Atalanty z Torino, wygranym przez gospodarzy 3-1 dzięki hat-trickowi Teuna Koopmeinersa, były już zawodnik Nerazzurrich, Josip Iličić pozwolił sobie na wypowiedź na mikrofonach Sky: „Razem z Atalantą zrobiliśmy coś niezwykłego, co nigdy nie zostanie zapomniane. Zawsze będę miał bardzo piękne obrazy myśląc o tym zespole, będę je nosił w sobie na zawsze. Od początku byłem przekonany do tego wyboru. Przyszłość? Jeszcze nie wiem, co zrobię. Poświęcę trochę czasu na refleksję, muszę myśleć o sobie i swojej rodzinie, ale chcę dalej robić to, co umiem, czyli grać w piłkę”.

„Przyszłość Iličića- Czy mógłby zakończyć swoją karierę w Bergamo?”

Media przywołują jego wypowiedź sprzed kilku lat: „Och jeszcze jest za wcześnie, by o tym myśleć, mam jeszcze dużo biegania do zrobienia…W każdym razie, dobrze się czuję tutaj w Atalancie i dobrze się bawię”.

W tych słowach był zawarty tak naprawdę klucz do zawodnika. Póki bawił się dobrze, póki głowa pozwalała mu pozostać na boisku, póty był świetnym graczem i sięgał światowej czołówki. Grał dobrze wtedy, kiedy był wolny od problemów związanych z jego kondycją psychiczną.

Włoskie portale zastanawiają się czy kiedykolwiek uzyskają od niego wyjaśnienie, co wydarzyło się w życiu Słoweńca. Samo milczenie zawodnika w tej kwestii także jest wymowne.

Początek z Gasperinim

Znajomość Gasperiniego i Ilicicia rozpoczęła się od telefonu rok po wielkim sukcesie, jakim był awans do Ligii Mistrzów dzięki 4. miejscu w lidze. Słoweniec był wtedy zawodnikiem Palermo i był o krok od podpisania umowy z Sampdorią.

Gasperini skontaktował się z Sartorim, który polecił mu zadzwonić do zawodnika. Josip odpowiedział: „Mister, jeśli chcesz, nie pójdę do Sampy i wybiorę ciebie”. Dogadaliśmy się.

Od pierwszych meczów stał się gwiazdą La Dei. W wieku 32 lat zanotował swój najlepszy sezon w karierze. Sam zawodnik śmiejący się po meczu w Walencji „Z wiekiem staję się coraz lepszy!”.

Wyniki w Atalancie

Josip żegna się z Atalantą z następującym bilansem:

173 mecze: 60 bramek i 44 asysty. Rozegrał łącznie 10 300 minut. Miał świetne statystyki w Lidze Mistrzów: 17 meczów, a w nich 7 bramek i 3 asysty.

Powodzenia!

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy