NewsyRozpoczyna się decydujący okres transferowy dla La Dei
Strona głównaNewsyRozpoczyna się decydujący okres transferowy dla La Dei

Rozpoczyna się decydujący okres transferowy dla La Dei

Otwierany 1 lipca rynek przyniesie nam kilka nowości, ale może nas także zaskoczyć kilkoma niespodziankami.

Pinamonti w Atalancie?

Bergamo negocjuje z Mediolanem w sprawie transferu Pinamontiego, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Empoli, w którym zaprezentował się całkiem nieźle. Sam zawodnik jest chętny na transfer i jest już po słowie z Atalantą. Na stole leży zaakceptowany kontrakt w wysokości 2 milionów Euro za sezon + bonusy. Warto zaznaczyć, że jest to aktualny limit stawki dla piłkarzy Atalanty!

Pierwsza oferta 15 mln, Inter żąda 20 mln

W ostatnich godzinach zaoferowano Interowi 15 milionów Euro (10 + 5 w bonusach). Mediolan z kolei żąda minimum 20 milionów za napastnika, chociaż zgodnie z wczorajszymi nagłówkami włoskich gazet jest on wyceniany na 18 milionów i jest w planach pozyskania 100 milionów ze sprzedaży zawodników przez Inter w tym okienku. Możemy spodziewać się nieco bardziej skomplikowanych ruchów, dorzucenia „ulgi” na Gosensa czy niewielkiego kredytu.
Usługami Pinamontiego zainteresowana jest także Monza, ale sam zawodnik zdecydowanie bardziej woli klub z Bergamo.

Aktualny status negocjacyjny

Atalanta musi pomyśleć o pomocnikach i na pewno pojawią się nowe nazwiska. W grze jest Cambiaso , który na ten moment wydaje się być nieco bliżej Juventusu. Trwa walka o Tavaresa, Faraoniego i Lazzariego, który może zostać wykorzystany przy okazji chęci wymiany z Lazio za Carnesecciego.

Pessina

Wyceniany na około 16 milionów znajduje się na celowniku Monzy, ale prawdopodobnie pierw rozegra jeszcze 4 mecze w czarno-niebieskich barwach. Spowoduje to usunięcie klauzuli, według której jeżeli nie rozegra 100 występów dla Atalanty, to klub będzie musiał zapłacić połowę kwoty transferu do AC Milanu.

Najnowsze artykuły

Powiązane wpisy