Rozpoczyna się decydujący okres transferowy dla La Dei

Otwierany 1 lipca rynek przyniesie nam kilka nowości, ale może nas także zaskoczyć kilkoma niespodziankami.

Pinamonti w Atalancie?

Bergamo negocjuje z Mediolanem w sprawie transferu Pinamontiego, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Empoli, w którym zaprezentował się całkiem nieźle. Sam zawodnik jest chętny na transfer i jest już po słowie z Atalantą. Na stole leży zaakceptowany kontrakt w wysokości 2 milionów Euro za sezon + bonusy. Warto zaznaczyć, że jest to aktualny limit stawki dla piłkarzy Atalanty!

Pierwsza oferta 15 mln, Inter żąda 20 mln

W ostatnich godzinach zaoferowano Interowi 15 milionów Euro (10 + 5 w bonusach). Mediolan z kolei żąda minimum 20 milionów za napastnika, chociaż zgodnie z wczorajszymi nagłówkami włoskich gazet jest on wyceniany na 18 milionów i jest w planach pozyskania 100 milionów ze sprzedaży zawodników przez Inter w tym okienku. Możemy spodziewać się nieco bardziej skomplikowanych ruchów, dorzucenia „ulgi” na Gosensa czy niewielkiego kredytu.
Usługami Pinamontiego zainteresowana jest także Monza, ale sam zawodnik zdecydowanie bardziej woli klub z Bergamo.

Aktualny status negocjacyjny

Atalanta musi pomyśleć o pomocnikach i na pewno pojawią się nowe nazwiska. W grze jest Cambiaso, który na ten moment wydaje się być nieco bliżej Juventusu. Trwa walka o Tavaresa, Faraoniego i Lazzariego, który może zostać wykorzystany przy okazji chęci wymiany z Lazio za Carnesecciego.

Pessina

Wyceniany na około 16 milionów znajduje się na celowniku Monzy, ale prawdopodobnie pierw rozegra jeszcze 4 mecze w czarno-niebieskich barwach. Spowoduje to usunięcie klauzuli, według której jeżeli nie rozegra 100 występów dla Atalanty, to klub będzie musiał zapłacić połowę kwoty transferu do AC Milanu.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy