Kim jest Højlund? Nowy napastnik w Atalancie

„Jestem bardzo szczęśliwy, Atalanta to wielki klub. W ostatnich dniach wiele się wydarzyło, ale jestem bardzo szczęśliwy, że dotarłem tutaj do Bergamo. Chcę, aby ten klub odnosił sukcesy, mam nadzieję, że będę mógł dać swój wkład”.

Nowy numer #17 za 17 milionów Euro. Atalanta oficjalnie potwierdza transfer Rasmusa Højlunda ze Sturmu Graz (Bundesliga – 1. liga Austrii).

Rasmus Højlund

Højlund to lewonożny napastnik z rocznika 2003. Jest silny fizycznie i całkiem dobrze uzdolniony technicznie. Świetnie odnajduje się w polu karnym wypatrując dla siebie sytuacji jak klasyczna dziewiątka.

Uważany za jeden z większych talentów swojego pokolenia. W 2020 roku, mając 17 lat, debiutował w drużynie Kopenhagi. Rok później już strzelał w europejskich pucharach, a konkretnie Lidze Konferencji UEFA. 2 bramki w rozgrywkach właściwych i 3 w kwalifikacjach. W Sturmie Graz przebywał od stycznia 2022 roku.

W debiucie w lidze przywitał się z kibicami 2 bramkami w meczu z Tirolem. W pierwszych 3 meczach zdobył aż 4 bramki! Do końca sezonu rozegrał w lidze 13 spotkań strzelając 6 bramek i notując 1 asystę. W barwach Sturmu łącznie rozegrał 21 meczy, zdobył 12 bramek i 4 asysty.

Rasmus Højlund w młodzieżówkach

Występował w drużynach młodzieżowych Danii notując debiut w wieku 15 lat w kadrze U16. Kolejno występował w U17 i U19, a następnie U21, w której rozegrał 3 mecze do eliminacji Mistrzostw Europy w czerwcu 2021 roku.

Højlund w wywiadzie

„Jestem szybki, mam dużo mocy. Myślę, że mam dobrą umiejętność wykańczania akcji lewą nogą i mam nadzieję, że uda mi się zdobyć tutaj wiele bramek. Uważam się za pozytywnego faceta, zawsze staram się być szczęśliwy. Jestem bardzo zdeterminowany, chcę osiągnąć swoje cele. Również dlatego postanowiłem tu przyjechać„.

„Piłka nożna wiele dla mnie znaczy. W mojej rodzinie mam dwóch młodszych braci, którzy grają w piłkę na wysokim poziomie, a mój ojciec grał wcześniej. Jesteśmy na niej bardzo skoncentrowani”.

„Widziałem, że kibice są bardzo zżyci z drużyną i z klubem również. Miasto wygląda bardzo ładnie, odwiedziłam je wczoraj wieczorem. Jak na razie wszystko mnie bardzo fascynuje”.

„Lubię skupiać się na jednym meczu na raz, mam nadzieję, że będę gotowy na niedzielny mecz, a potem zobaczymy. Mamy nadzieję, że znów zakwalifikujemy się do Europy. Bardzo się cieszę, że tu jestem. Forza Atalanta!”

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy