Zwycięstwo z Hellasem: oceny po meczu

Dzięki Koopmeinersowi i jego bramce w drugiej części spotkania Atalanta wywozi z Werony 3 punkty. Po zakończeniu kolejki Atalanta melduje się na 4. miejscu w tabeli, ustępując miejsca tylko Napoli, Milanowi i Lazio.

Pierwsza połowa Hellas – Atalanta

W pierwszej połowie brakowało dobrej gry z obu stron. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy i do przerwy było to jedno z najsłabszych widowisk w tym sezonie Serie A. Mnóstwo pomyłek, niedokładności, chaosu i gry na aferę przeplataną stagnacją gości i gospodarzy. Ogólnie w pierwszych 45 minutach lepiej wypadła Verona, która zaskoczyła niezłym strzałem Lasagny obroniony przez Musso.

Emocje od drugiej połowy

Na start Gasperini wymienia Lookmana (grającego obok Zapaty) na Muriela oraz Soppy’ego na Edersona. Rotacja wyszła na duży plus, bo gra zdecydowanie się ożywiła. Efektem tego był genialny strzał Koopmeinersa zza pola karnego (asysta De Roona). Gospodarze zareagowali natychmiastowo i już chwilę później obramowaniem bramki Musso wstrząsnął Lazović, a czujność bramkarza Atalanty sprawdził Tameze.

Dalsza część meczu rozgrywała się na większej intensywności, było dużo biegania od bramki do bramki i mecz stał się przyjemniejszy do oglądania. Niestety, dla obu stron, nic z niego nie wynikało. W grze nadal było mnóstwo niedokładności, błędów i prostych strat.

Koopmeiners – MVP spotkania z Hellasem

Holenderski pomocnik po meczu udzielił wywiadu dla DAZN:

„Jestem bardzo zadowolony z bramki i przebiegu meczu”.

„Zawsze jest walka, w Serie A nie ma łatwych meczów. Zawsze chcemy dać z siebie wszystko i wrócić do wygrywania”.

„Nie wiem, czy jestem topowym graczem, nie mnie to oceniać. Cel? Chcę Europy i oczywiście Ligi Mistrzów”.

Oceny zawodników po meczu

calcioatalanta:

Musso 6,5: Poprzeczka ratuje go przy strzale Lazovicia, dobrze reaguje w 89. minucie – ponownie na uderzenie Serba.

Okoli 6,5: Zarządza środkową prawą stroną, dobrze gra w swojej strefie.

Demiral 7: Uwziął się na Henry’ego i nie puścił go ani na chwilę. Ogranicza praktycznie każde jego zagranie.

Toloi 6,5: Czujny z tyłu i całkiem groźny w akcjach ofensywnych.

Hateboer 5: Nie błyszczy na prawej stronie, daleko mu do najlepszej wersji siebie.

de Roon 6: Pomaga w kryciu, gdy Verona przechodzi do ataku, notuje asystę przy bramce.

Koopmeiners 7: Wyróżnia się walką na boisku, stara się być ciągle pod grą. Zdobywa świetną bramkę na wagę zwycięstwa.

Soppy 5,5: Jest w nim chęć gry, pojedynkuje się z Terracciano, ale brakuje konkretów. Wymieniony za Edersona (7), który jest zdecydowanie bardziej żywiołowy.

Malinovskyi 5,5: Wiele niedociągnięć w grze. Szczególnie w pierwszej połowie, gdzie nie łączy formacji. Zmieniony na Bogę, który również nie błysnął (5,5).

Lookman 5: Pierwszy raz jako gracz wyjściowej jedenastki, wygląda trochę nieszablonowo. Najwyraźniej potrzebuje więcej czasu. Zmieniony przez lepiej grającego Muriela (6).

Zapata 6: Dużo walczy w ataku, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie został sam, bez wsparcia. Brakuje mu zwycięskiego strzału, ale nabiera formy. Wymieniony za Maehle, aby utrzymać wynik w końcówce.

Gasperini 7: Atalanta cierpi w pierwszej połowie i decyduje się na zmiany. Trafny wybór: Ederson daje tlen drużynie, Dea rośnie i wraca z trzema punktami.

Gasperini w wywiadzie po meczu z Hellasem

Nowa formacja: „Zmiana taktyki była konieczna. Było to rozwiązanie wypróbowane już w tygodniu. W pierwszej połowie graliśmy słabo, natomiast w drugiej było lepiej”.

O Hellasie: „Lazovic to zawodnik, który sprawił nam najwięcej problemów. Jeśli zostawiasz otwarty wynik, to ryzykujesz zdobycie bramek. Powinniśmy byli go zamknąć. Dzisiejsza Werona pozostawiła mnie w lekkim zdziwieniu w porównaniu do przeszłości”.

Zgrywanie drużyny: „W ciągu ostatnich dziesięciu dni przybyło trzech nowych zawodników. Lookman za bardzo emanuje emocjami i spudłował w kilku akcjach, ale w partiach, w które wchodził w poprzednich meczach radził sobie dobrze. Soppy ma siłę, energię, ale musiałem go poświęcić, by zmienić system gry”.

Ederson: „Odzyskuje swoją najlepszą kondycję, druga połowa dzisiaj dała mu w kość”.

Hojlund: „To bardzo młody chłopak, którego śledziło wiele drużyn: jest perspektywą, którą należy rozwijać.
Rynek zamknięty? Zamyka się 1 września, moje prośby do klubu są bardzo jasne, mam nadzieję, że wszystkie się spełnią”.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy