Wirusowy chaos w Serie A – najdziwniejszy Nowy Rok we włoskiej piłce

Wracamy po Nowym Roku, a z Włoch płyną do nas frustrujące wieści. Kraj zmaga się z powracającymi falami wirusa, sanepidy nie dopuszczają zawodników do gry, a nad tym wszystkim nie może zapanować komisja ligi.

Mecze oddawane walkowerem przez blokady sanepidu

6 stycznia notujemy powrót Serie A i wejście w 2022 rok. Pierwsze mecze miały odbyć się już o 12:30, a spotkania Bologna-Inter, Atalanta-Torino, Salernitana-Venezia, Fiorentina-Udinese nie odbyły się wcale, z uwagi na obostrzenia lokalnych sanepidów.

Co na to komisja ligi? Nakazała udział w meczu każdej drużynie, która ma przynajmniej 13 zdrowych zawodników (w tym bramkarz). Zespoły, które nie przystąpiły do meczu został ukarane walkowerem. Czekamy jak rozwiną się wskazane sytuacje, pokrzywdzone kluby oczywiście będą odwoływać się od walkoweru.

Mecz Atalanta – Torino

Torino zostało zablokowane przez Urząd Zdrowia z powodu licznych zakażeń. Nasz zespół pojawił się bezproblemowo na Gewiss Stadium, ale rozegrał tylko treningowy mecz na małym boisku.

Zarząd Atalanty wypełnił listę i przekazał ją urzędnikom meczowym, którzy po odczekaniu 45 minut od hipotetycznego gwizdka uznali mecz za zamknięty i zadeklarowali brak obecności drużyny przeciwnej. W zespole Torino pojawiło się 8 przypadków Covid.

Następne walkowery w przyszłej kolejce

Jeżeli sytuacja będzie wyglądać tak, jak dziś to niedzielne spotkanie z Udinese zakończy się w ten sam sposób. Zawodnicy z Friuli zostali zatrzymani na pięciodniowej kwarantannie, co uniemożliwi im pojawienie się 9. stycznia na Dacia Arenie.

Atalanta Bergamo, za pomocą swoich oficjalnych profili poinformowała także o zamknięciu bram Gewiss Stadium, aby uniknąć niepotrzebnego chaosu i zakłóceń dla kibiców. W mediach społecznościowych dali oni wyraz swojego rozczarowania dla kwestii decyzji Lega Serie A, a wielu z nich zaniepokojonych jest niewyjaśnioną kwestią zwrotu pieniędzy za bilety.

Jeżeli przeciwnikom Atalanty uda się wynegocjować odbycie się meczy w innych terminach mogą pojawić się dodatkowe problemy dla Nerazzurrich. Kalendarz jest bardzo napięty- niedługo przyjdą mecze Pucharu Włoch, a następnie podwójne spotkania Ligii Europy. Przy szybkich decyzjach, można liczyć na 19 stycznia, który byłby optymalnym terminem na odbycie spotkania.

Pierw jednak musimy upewnić się, jaką decyzję ostatecznie podejmie komisja Ligii i czy pozwoli na rozegranie spotkań z walkowerem.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy