Wytyczne meczowe

Zingonia, sobota 23 lipca 2022 – godz. 17.00
Centrum Szkoleniowe Bortolotti przy zamkni─Ötych drzwiach

ATALANTA-COMO 4-0 (0-0)
66′ Palomino, 69′ Ederson, 88′ Zortea, 89′ Lammers

ATALANTA (3-4-1-2)
Sportiello (46′ Musso), Toloi (74′ Ruggeri), Demiral (46′ Palomino), Okoli (46′ Djimsiti), Zortea (46′ Hateboer), Freuler (46′ Pa┼íali─ç), de Roon (74′ Scalvini), M├Žhle (74′ Zortea), Koopmeiners (46′ Ederson), Cisse (46′ Boga), Zapata (74′ Lammers).
Trener: Gasperini

COMO (4-3-1-2)
Ghidotti (68′ Bolchini), Iovine (46′ Delli Carri), Scaglia, Binks (46′ Bertoncini), Cagnano (79′ Ba), Parigini (56′ Kerrigan), Bellemo (70′ Bovolon), Kabashi (46′ Arrigoni), Blanco (68′ Celeghin), Cerri (90′ Verga), Gliozzi (80′ Tremolada).
Trener: Gattuso

Spotkanie z Como

Mecz odby┼é si─Ö bez udzia┼éu medi├│w i jego organizacja by┼éa ┼Ťci┼Ťle zwi─ůzana z firm─ů Frana Gomme Madonne. Jedyny dost─Öpny komentarz tego spotkania pochodzi z tuttoatalanta.com i zamieszczamy go poni┼╝ej:

18.55 – Koniec meczu.

89′ – GOL DLA ATALANTY! ┼Üwietna akcja w wykonaniu Lammersa: kiwka i pi┼éka w r├│g.

88′ – GOL DLA ATALANTY! Trzecia bramka autorstwa Zortea. Lammers znajduje wolnego napastnika, kt├│ry z ┼éatwo┼Ťci─ů wpakowa┼é pi┼ék─Ö do siatki.

81′ – Pi─Ökny strza┼é Pasalica, ale Bolchini ratuje

75′ – La Dea dobrze manewruje, szukaj─ůc trzeciej bramki

72′ – To ju┼╝ inna Atalanta, na pewno bardziej ┼╝ywio┼éowa ni┼╝ ta widziana w pierwszej po┼éowie

69′ – BRAMKA ATALANTY! Ederson podwaja wynik: akcj─Ö rozpoczyna Hateboer, Zapata dorzuca asyst─Ö.

66′ – GOL DLA ATALANTY! Dea wychodzi na prowadzenie dzi─Öki Palomino: znakomita okazja argenty┼äskiego obro┼äcy przy do┼Ťrodkowaniu Boga z rzutu ro┼╝nego.

62′ – Pi─Ökna interwencja Musso po uderzeniu Gliozzi.

58′ – Hateboer jest bliski obj─Öcia prowadzenia, po ┼Ťwietnej inicjatywie Maehle.

50′ – La Dea wci─ů┼╝ manewruje, ale gra pozostaje zamkni─Öta na 0-0

46′ – Ruszamy

18:08 – Restart trwa.

17:50 – W trakcie meczu Atalanta, oficjaln─ů not─ů na swojej stronie internetowej, chcia┼éa wyja┼Ťni─ç pow├│d zamkni─Ötych drzwi: „Odno┼Ťnie meczu towarzyskiego z Como zaplanowanego na godzin─Ö 17:00 w Bortolotti Centre w Zingonii, Atalanta BC precyzuje, ┼╝e decyzja o grze za zamkni─Ötymi drzwiami zosta┼éa podyktowana wzgl─Ödami porz─ůdku publicznego”.

17:49 – Koniec pierwszej po┼éowy

45′ – Toloi r├│wnie┼╝ pr├│buje, La Dea coraz bardziej naciska

43′ – ┼üadne wyko┼äczenie przez Koopmeinersa, ale Ghidotti ratuje Como

39′ – Pierwszy gro┼║ny strza┼é ze strony przeciwnik├│w, bez powodzenia

32′ – Pierwsza zmiana dla Como, Scaglia bez kontuzji: Delli Carri na boisku

31′ – Pierwszy r├│g dla go┼Ťci, g┼é├│wka Cerriego idzie wysoko

29′ – Freuler strzela wysoko po ┼éadnym wrzucie od Ciss├Ę

26′ – Kr├│tka przerwa z powodu silnego upa┼éu

25′ – Toloi bliski obj─Öcia prowadzenia dzi─Öki g┼é├│wce z naro┼╝nika pola

23′ – Ghidotti odpiera ┼éadn─ů g┼é├│wk─Ö Zapaty

20′ – Sportiello do tej pory nie by┼é powa┼╝nie zaanga┼╝owany

16′ – Mecz nie nabiera tempa, cho─ç to Atalanta dowodzi

14′ – La Dea ma kontrol─Ö nad meczem i manewruje na po┼éowie boiska Como

12′ – Ciss├Ę pr├│buje z pi─Öknym strza┼éem, przeszkadza Ghidotti

9′ – Okoli nieprzepisowo zatrzymuje Cerriego na skraju pola, rzut wolny Blanco ko┼äczy si─Ö wysoko nad poprzeczk─ů Sportiello

7′ – Niebezpieczna akcja ze strony La Dei, g┼é├│wka Zapaty, ale pi┼éka ko┼äczy poza bramk─ů

5′ – M─Öcz─ůcy upa┼é, 35 stopni w Zingonii