Rakieta Malinowskiego i gol Juve w dogrywce, remis ze Starą Damą

Niedzielne starcie pomiędzy Atalantą Bergamo a Juventusem Turyn nie wyłoniło zwycięzcy. Mecz na Gewiss Stadium ostatecznie zakończył się remisem 1:1, a Nerazzurrim nie udało się wyprzedzić Starej Damy w klasyfikacji Serie A. Mając jeden mecz zaległy, obecnie zajmują 5. lokatę z 44. punktami i do czwartego Juve tracą 2 punkty.

Pierwsza połowa nie sprezentowała widzom żadnych goli, chociaż obie drużyny tworzył sobie sytuacje podbramkowe. Kilka groźnych strzałów w stronę bramki Sportiello oddali Dušan Vlahović oraz Paulo Dybala. Blisko strzelenia bramki dla Atalanty był z kolei Muriel, gdy pole karne postanowił opuścić Wojciech Szczęsny. Ostatecznie sytuację opanował jednak Bonucci. W drugiej połowie niesamowitym refleksem wykazał się Sportiello, wybijając piłkę po silnym strzale Vlahovića. Na pierwszą bramkę kibice musieli poczekać do 76. minuty. Opłacało się jednak czekać. Po perfekcyjnie wykonanym rzucie wolnym piłkę do siatki posłał Rusłan Malinowski. Wynik mógł podwyższyć Hateboer, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę. Niestety, jak mówi stare powiedzenie, niewykorzystane okazje lubią się mścić. W 92. minucie Juve wyrównuje wynik meczu za sprawą Danilo. Po rzucie rożnym Brazylijczyk posyła piłkę do bramki głową. Mecz kończy się wynikiem 1:1.

O kolejne punkty Nerazzurri zawalczą z Fiorentiną w niedzielę 20 lutego. Będzie to dobra okazja do rewanżu za przegrany w zeszłym tygodniu ćwierćfinał Pucharu Włoch. Po drodze czeka na nich jeszcze spotkanie z Olympiakosem w Lidze Europy.