Przełamanie w meczu z Venezią

W 34 kolejce Serie A Atalanta pokonuje Venezię 1:3. Mecz zapowiadał się ciekawie już od pierwszych minut: w czwartej minucie blisko zdobycia bramki dla Nerazzurrich był Djimsiti, a niedługo po tym bramka dla Venezi została zabrana przez VAR. W 22. minucie strzał Hateboera zostaje wybity z bramki przez Ceccaroniego. Przewaga nadchodzi w 44. minucie: po akcji Muriela piłka odbija się od poprzeczki i po dobitce zwycięskie trafienie zalicza Pašalić.

Druga połowa otwiera się w najlepszy możliwy sposób, wynik na 0:2 podwyższa Duván Zapata po dokładnym podaniu Muriela. W 58. minucie blisko zdobycia kolejnej bramki był Muriel, piłka jednak odbija się od słupka. Kolumbijczyk wpisuje się na listę strzelców chwilę później. W 63. minucie, po celnym dośrodkowaniu Zappacosty, głową posyła piłkę do bramki Venezii. Piłkarzom Wenecji udało się wywalczyć honorową bramkę w 80. minucie po strzale Domena Črnigoji. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:3, a cenne trzy punkty pojechały do Bergamo.

Po trzech porażkach w Serie A piłkarze Gian Piero Gasperiniego przełamali złą passę i w wyjazdowym meczu pokonali Venezię 1:3. O kolejne punkty Nerazzurri powalczą już w środę z Torino.