Przebudzenie Atalanty i pierwsze zwyci─Östwo w Nowym Roku

Ostatnie zwyci─Östwo Nerazzurri w serie A przed meczem na Dall’Ara mia┼éo miejsce 30 pa┼║dziernika 2022 roku. By┼éo to spotkanie Empoli vs Atalanta 0:2. Od tego czasu dru┼╝yna Gasperiniego zdoby┼éa tylko jeden punkt w rewan┼╝u ze Spezi─ů.

09 stycznia 2023 Atalanta pokona┼éa Boloni─Ö 2:1 na Dall’Ara, historycznym stadionie w┼éoskiej pi┼éki no┼╝nej. Emilians grali u siebie po raz pierwszy od tragicznej ┼Ťmierci Sinisy Mihajlovicia i postanowili uczci─ç pami─Ö─ç swojego by┼éego trenera.

Wynik meczu otworzy┼éa Bologna. W 5 minucie na 1:0 strzeli┼é Orsolini, podnosz─ůc od razu palec do nieba, by zadedykowa─ç gola by┼éemu trenerowi. W pierwszej po┼éowie Atalanta nie rozkr─Öci┼éa si─Ö i do przerwy utrzyma┼é si─Ö wynik 1:0. Po przerwie, zaraz na pocz─ůtku drugiej po┼éowy Atalanta obudzi┼éa si─Ö i ju┼╝ w 47 minucie zdoby┼éa gola. Koopmeiners po otrzymaniu podania od Bogi, wyr├│wna┼é wynik mocnym i precyzyjnym lew─ů nog─ů. Nast─Öpnie w 58 minucie, H├Şjlund, trafia do bramki daj─ůc prowadzenie Nerazzurrim.

Atalanta wróciła do wygrywania

Atalanta na nowo odkry┼éa umiej─Ötno┼Ť─ç prowadzenia meczu, tak jak potrafi─ů to tylko wielkie dru┼╝yny. Jak podaje L’Eco di Bergamo ÔÇ×Nerazzurri zacz─Öli gra─ç tak, jak to cz─Östo robili na pocz─ůtku sezonu, po wyj┼Ťciu na prowadzenie grali uporz─ůdkowanie i nienagannie w defensywie pod wzgl─Ödem skuteczno┼Ťci. Nast─Öpnie tak szybko, jak to mo┼╝liwe, ponownie uruchamia si─Ö wykorzystuj─ůc podaniaÔÇŁ

Pod koniec meczu Gasperini potwierdzi┼é DAZN, ┼╝e powstaje nowa Atalanta.

Gasperini komentuje po meczu

Pokonanie Bolonii na ich własnym stadionie, sprawiło, że Atalanta odżyła. Tak komentuje mecz trener Nerazzurrich, Gian Piero Gasperini:

„Zawsze musimy bra─ç pod uwag─Ö przeciwnika: grali┼Ťmy przeciwko dobrej dru┼╝ynie, a trudno┼Ťci w pierwszej po┼éowie zada┼é nam przeciwnik. W drugiej po┼éowie zas┼éugi Atalanty by┼éy lepsze ni┼╝ Bolonia w pierwszej po┼éowie. Mecze w Serie A nie s─ů tak ┼éatwe, jak si─Ö czasem przedstawia. Dzi┼Ť wiedzieli┼Ťmy, jak znie┼Ť─ç przeciwnika i obali─ç wyzwanie. Obaj napastnicy [Zapata i H├Şjlund] grali razem dobrzeÔÇŁ.

Jednorazowe przebudzenie czy powr├│t na szczyt?

Po wygranej z Boloni─ů pora na zas┼éu┼╝ony odpoczynek. Mecz kolejnej kolejki serie A zbli┼╝a si─Ö wielkimi krokami. Ju┼╝ 15 stycznia b─Ödziemy ┼Ťwiadkami zmaga┼ä Atalanty z Salernitan─ů. Czy Nerazzurri dostarcz─ů nam pozytywnych emocji i znowu b─Ödziemy ┼Ťwiadkami niepokonanej Atalanty? Dowiemy si─Ö ju┼╝ w niedziel─Ö.