Przebudzenie Atalanty i pierwsze zwycięstwo w Nowym Roku

Ostatnie zwycięstwo Nerazzurri w serie A przed meczem na Dall’Ara miało miejsce 30 października 2022 roku. Było to spotkanie Empoli vs Atalanta 0:2. Od tego czasu drużyna Gasperiniego zdobyła tylko jeden punkt w rewanżu ze Spezią.

09 stycznia 2023 Atalanta pokonała Bolonię 2:1 na Dall’Ara, historycznym stadionie włoskiej piłki nożnej. Emilians grali u siebie po raz pierwszy od tragicznej śmierci Sinisy Mihajlovicia i postanowili uczcić pamięć swojego byłego trenera. 

Wynik meczu otworzyła Bologna. W 5 minucie na 1:0 strzelił Orsolini, podnosząc od razu palec do nieba, by zadedykować gola byłemu trenerowi. W pierwszej połowie Atalanta nie rozkręciła się i do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Po przerwie, zaraz na początku drugiej połowy Atalanta obudziła się i już w 47 minucie zdobyła gola. Koopmeiners po otrzymaniu podania od Bogi, wyrównał wynik mocnym i precyzyjnym lewą nogą. Następnie w 58 minucie, Højlund, trafia do bramki dając prowadzenie Nerazzurrim.

Atalanta wróciła do wygrywania

Atalanta na nowo odkryła umiejętność prowadzenia meczu, tak jak potrafią to tylko wielkie drużyny. Jak podaje L’Eco di Bergamo „Nerazzurri zaczęli grać tak, jak to często robili na początku sezonu, po wyjściu na prowadzenie grali uporządkowanie i nienagannie w defensywie pod względem skuteczności. Następnie tak szybko, jak to możliwe, ponownie uruchamia się wykorzystując podania”

Pod koniec meczu Gasperini potwierdził DAZN, że powstaje nowa Atalanta.

Gasperini komentuje po meczu

Pokonanie Bolonii na ich własnym stadionie, sprawiło, że Atalanta odżyła. Tak komentuje mecz trener Nerazzurrich, Gian Piero Gasperini:

„Zawsze musimy brać pod uwagę przeciwnika: graliśmy przeciwko dobrej drużynie, a trudności w pierwszej połowie zadał nam przeciwnik. W drugiej połowie zasługi Atalanty były lepsze niż Bolonia w pierwszej połowie. Mecze w Serie A nie są tak łatwe, jak się czasem przedstawia. Dziś wiedzieliśmy, jak znieść przeciwnika i obalić wyzwanie. Obaj napastnicy [Zapata i Højlund] grali razem dobrze”.

Jednorazowe przebudzenie czy powrót na szczyt?

Po wygranej z Bolonią pora na zasłużony odpoczynek. Mecz kolejnej kolejki serie A zbliża się wielkimi krokami. Już 15 stycznia będziemy świadkami zmagań Atalanty z Salernitaną. Czy Nerazzurri dostarczą nam pozytywnych emocji i znowu będziemy świadkami niepokonanej Atalanty? Dowiemy się już w niedzielę.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy