Podsumowanie zimowego okienka transferowego w Bergamo

Zimowe okienko transferowe dobiegło końca. Czas więc na podsumowanie dokonanych zmian w szeregach Nerazzurrich. Szeregi Atalanty zasiliło kilku nowych zawodników.

Jérémie Boga

To 25 letni lewy napastnik wypożyczony z Sassuolo. W rundzie jesiennej sezonu 21/22 dla tego klubu w Serie A rozegrał 12 spotkań i zaliczył 3 asysty.

Piłkarz urodzony w Marsylii 3 stycznia 1997 roku, pochodzenia iworyjskiego, występujący w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Jako dziecko szkolił się w Chelsea Academy oraz występował w młodzieżowych drużynach tego klubu. Później reprezentował barwy Rennais, Grenady oraz Birmingham. Od sezonu 18/19 był zawodnikiem Sassuolo, dla którego łącznie zagrał w 102 meczach, strzelił 18 bramek oraz zanotował 10 asyst.  

Wypożyczenie zawodnika obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. 

Valentin Mihaila

Źródło: football-italia.net

Zawodnik wypożyczony z Parmy.

To urodzony w Rumunii w 2000 roku lewy napastnik. W Parmie w tym sezonie zagrał w 16 meczach, strzelił 2 bramki oraz zaliczył 1 asystę.

Swoją karierę zaczynał w Universitatea Craiova, gdzie zadebiutował w wieku 17 lat. Przed ukończeniem 20 lat rozegrał dla tego klubu łącznie 70 spotkań, zdobył 9 bramek i 7 asyst. W 2020 roku przeszedł do Parmy, dla której wystąpił w 30 spotkaniach, strzelił 6 bramek i zaliczył 3 asysty. 

Wypożyczenie obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. 

Bryan Cabezas

Źródło: alchetron.com

Z wypożyczenia w tureckim Kocaelispor powrócił Bryan Cabezas – 24-letni lewy napastnik.

Zawodnicy odchodzący  

Robin Gosens

Źródło: worldfootball.net

27-letni lewy pomocnik został wypożyczony do Interu Mediolan. Dla Atalanty od sezonu 2017/18 łącznie zagrał w 157 meczach, zdobył 29 bramek oraz zaliczył 21 asyst. 

Federico Mattiello

Źródło: transfermarkt.com

26-letni Federico Mattiello grający na pozycji prawego obrońcy został wypożyczony do występującej w Serie B Alessandrii.

Matteo Lovato

Źródło: diglogs.com

Urodzony w 2000 roku, środkowy obrońca, został wypożyczony do Cagliari. W poprzednim sezonie był wypożyczony do Hellasu Werona, dla którego wystąpił w 24 spotkaniach.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy