Pierwsze transfery Atalanty

W pierwszym tygodniu po otwarciu okna transferowego nie brakuje ruchów ze strony Atalanty. Nie ma tutaj jeszcze dużych nazwisk i dużych pieniędzy, a zdecydowanie bardziej jest to czyszczenie składu i poczynienie inwestycji w przyszłość. Poniżej zestawienie ostatnich zmian klubów związanych z Atalantą.

ROBERTO PICCOLI DO HELLASU VERONA

Wypożyczenie do 30.06.2023.

Piccoli jest wychowankiem Atalanty, który ostatnio przebywa głównie na wypożyczeniach. We Włoszech pojawiał się już na boiskach Spezi i Genoi. 21 letni włoski napastnik ciągle szuka minut, a zatem mamy tutaj obopólną korzyść dla zawodnika i drużyny.

BOŠKO ŠUTALO W DYNAMIE

Informowaliśmy o tym już w poprzednim poście: https://atalanta-bergamo.pl/sutalo-trafia-do-chorwacji/

Na konto Atalanty trafi 4 miliony Euro.

ANTON KREŠIĆ DO RIJEKI

Transfer definitywny do chorwackiej Rijeki. Kwota transferu nie została jeszcze ujawniona. Zawodnik wg transfermarkt.de wyceniany jest na 600-700 tysięcy Euro. Chorwacki obrońca przebywał wcześniej w Rijece na wypożyczeniu, po którym klub zdecydował się na jego wykup.

OLAF KOBACKI DO ARKI GDYNIA

Nie tylko włoskie kluby podkupują Ekstraklasę, ale również Polska wyrusza po znanych sobie zawodników. 20 letni Olaf Kobacki trafił w 2017 roku z Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań do Atalanty Bergamo. Grywał w młodzieżówkach włoskiego klubu, aby w sierpniu 2021 roku trafić na wypożyczenie do Arki Gdynia. Polski klub zdecydował się na jego definitywny zakup, który był dostępny w umowie, a kwota transferu osiągnęła 215 tysięcy Euro. Wg ostatnich doniesień ma on zostać od razu wypożyczony do Miedzi Legnica.

ENRICO DEL PRATO DO PARMY

Parma wykorzystuje opcje wykupu definitywnego po zakończeniu wypożyczenia młodego prawego obrońcy z Włoch. Na konto Atalanty trafi 3,5 miliona Euro. Enrico jest kolejnym sprzedanym wychowankiem klubu z Bergamo.

Transfer dogadany został już pod koniec przeszłego miesiąca:

MARCO VARNIER W SPAL

24 letni środkowy obrońca właśnie wrócił z wypożyczenia z Como i bez chwili zwłoki znowu opuszcza Bergamo. Atalanta ogłosiła wypożyczenie Włocha do SPAL z opcją definitywnego wykupu po wypełnieniu kontraktu. Varnier wyceniany jest na 300 tysięcy Euro.

EMMANUEL LATTE LATH DO SAN GALLO

Atalanta podała informację o wypożyczeniu Emmanuela Latte do St. Gallen. Napastnik przebywał wcześniej na wypożyczeniu w SPAL i tak jak w innych dzisiejszych przypadkach przenosi się dalej, nie zatrzymując się w Bergamo.

Wyceniany na 300 tysięcy Euro zawodnik Wybrzeża Kości Słoniowej przeniesie się do Szwajcarii.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy