P O G R O M – Atalanta przejeżdża po Salernitanie 8-2!

Wygrana nad Salernitaną przechodzi do historii w ligowych statystykach, jeżeli chodzi o pojedyncze spotkania Serie A. 5-1 w pierwszej połowie już jest niesamowitym wyczynem – 5 bramek w 45 minutach ostatni raz zdobyło Udinese 27.02.2011 roku z Palermo i Napoli w meczu z Milanem w 1956 roku.

8 bramek w Serie A to z kolei wyrównanie rekordu AC Milanu z roku 1955, kiedy pokonał Genoę aż 8-0. Poza Milanem, w 1949 roku Padwa pokonała Venezię również 8-0.

Trener Atalanty po spotkaniu

„Co nam mówi ten mecz? To trzy punkty, to stawia nas na koniec pierwszej połowy sezonu w dobrej sytuacji, to stawia nas w dobrym odstępie od tych z tyłu, nie ma wątpliwości, że postawiliśmy trochę na swoim. Strzelcy? Zawodnicy muszą się przyzwyczaić do zdobywania bramek, strzelanie daje ogromną satysfakcję, wtedy się nie odpuszcza.”

Czy odniósł pan wrażenie, że to stara Atalanta?
„Zważyło się na to, że nie wygrywaliśmy u siebie, 2022 był złym rokiem u siebie, przegraliśmy zbyt wiele spotkań. Ważne będzie przywrócenie tej zdolności do wygrywania w domu”.

Zappacosta? A młodzież?
„Młodzi mają szybkość, która jest bardzo przydatna, a jeśli możemy grać strefowo to jeszcze lepiej. Zappacosta odczuwał zmęczenie, ocenimy go w najbliższych godzinach.”

Jak ważne było dla Edersona odblokowanie się?
„Wszedł dobrze, ma bardzo pozytywne parametry, w pierwszej połowie sezonu pojechał trochę na przebłyskach, ale kiedy wprowadzasz pewne cechy na boisko, to jest to kwestia czasu zanim wrócisz do formy”.

Hojlund?
„Ma jeszcze dużo miejsca do poprawy”.

Boga?
„On zawsze miał odpowiednie atrybuty. Powinniśmy patrzeć na niego inaczej, jako zawodnika, który katalizuje grę. To indywidualny gracz, a jeśli potrafi dobrze uwidocznić swoje atuty, staje się wartością dla drużyny”.

Dyskwalifikacja Koopmeinersa?
„Jest mi przykro, ponieważ gramy przeciwko Juventusowi, każdy chciałby tam być.

Skrót meczu Atalanta – Salernitana (8-2)

Skrót spotkania można obejrzeć na oficjalnym kanale Serie A: https://www.youtube.com/watch?v=iI7ovcGZKZY.

Oceny po Atalanta – Salernitana

Wg tuttoatalanta.com

MUSSO, ocena 6

Gol Dia zaskoczył wszystkich, Musso wyszedł, ale nie mógł nic zrobić. Mógł zrobić więcej przy okazji drugiej bramki gości, potrzeba mu więcej uwagi nawet wtedy, gdy wynik jest bezpieczny.

TOLOI, ocena 6,5

Przegrywa pojedynek z Dią przy okazji wyrównania. Potem dobrze udaremnia zagrożenie w pierwszej połowie, Gasp oszczędza go na kolejne spotkanie.

od 59′ DEMIRAL, ocena 6

Prawie nie stwarza zagrożenia. Przydatne minuty w perspektywie spotkania przeciwko Juventusowi, wyzwania, w którym chętnie zagra ponownie od 1′.

PALOMINO, ocena 6,5

Przy okazji wyrównania Salernitany, Piątek uprzedza go w grze powietrznej. Później nie daje zbędnych okazji przeciwnikowi.

SCALVINI, ocena 7,5

Zawodnik, który nie potrzebuje więcej przymiotników, solidny defensywnie i potrafiący zrobić krzywdę, gdy ma szansę. Druga bramka w Serie A, róg Koopmeinersa powinien być wrzucony do siatki, on przykłada do niego głowę jak rasowa 9.

ZAPPACOSTA, ocena 7

Jest dodatkową bronią La Dei w pierwszej połowie, nie do zatrzymania na boku.

od 58′ ZORTEA, ocena 6,5

Gra z wielką pracowitością. Dobrze wchodzi w mecz, a jego bramka jest naprawdę niezwykła.

DE ROON, ocena 6,5

Gra o wielkiej inteligencji taktycznej, Atalanta gra z pamięci i z fantastyczną prędkością, a on jest jednym z architektów. Gasp nie ryzykuje go przed Juventusem.

od 46′ EDERSON, oceniony na 7

Wchodzi i zdobywa bramkę jak prawdziwy Brazylijczyk. Bez celebracji, jako były zawodnik Salernitany.

KOOPMEINERS, oceniony na 7,5

Zdobywa bramkę z karnego, asysta przy główce Scalviniego. Jest wszędzie w środku pola, jakość do potęgi, gdy uruchomi fazę ofensywną. Wielki żal żółtej kartki, która sprawi, że zabraknie go w meczu z Juventusem, ten zawodnik jest drugim płucem, razem z de Roonem, środka pola Atalanty. W końcówce poprzeczka odmawia mu dopietty.

RUGGERI, ocena 6,5

Mecz o wielkiej treści i nodze, impet przeciwko swojej byłej drużynie przeszedł.

BOGA, oceniona na 7,5

Gasperini wystawia go od pierwszej minuty, dając mu pewność siebie po występie na Dall’Arze, ten odpłaca się tym samym, zdobywając bramkę, która natychmiast odblokowuje mecz. Tylna straż Kampanii nie może go zatrzymać, jest prawdziwym cierniem w ich boku. Za jego ruch i pozycję taktyczną chyba znowu widać, że Atalanta, która tak grała za czasów Papu, Dea potrzebuje tego zawodnika, aby podnieść poziom swojej gry ofensywnej nie do przebicia.

LOOKMAN, ocena 8

Bardzo dobry mecz, bramka z karnego i genialny strzał spoza pola karnego.

HØJLUND, ocena 9

Jest nie do zatrzymania, wywalczył dwa karne i strzela gola z prawdziwą klasę, zajmując scenę bardziej niż zasłużenie. Atak Atalanty to teraz Hojlund.

od 64′ ZAPATA, ocena 6

Próbuje chyba zbyt ochoczo zdobyć bramkę, mając już wynik w kieszeni. Walczy jednak o to, by stworzyć sobie zagrożenie. Bardzo dobrze, że zaserwował asystę przy ósmym golu Zortea dla Nerazzurri.

GASPERINI, ocena 8

Jego La Dea, przeciwko Salernitanie, pokazuje ponownie to, co podziwialiśmy już jakiś czas temu, gdy robienie gollead było na porządku dziennym. Nie popełnia błędów, wybiera Bogę od 1′ i woli nowe ustawienie Lookman-Hojlund od kolumbijskiej pary. Jego Atalanta to prawdziwe widowisko, zasługują na to, by być z przodu w klasyfikacji.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy