Obiecujący start sezonu – 2 bramki przeciwko Sassuolo

De Ketelaere dał Atalancie zwycięstwo nad Sassuolo, strzelając bramkę, która odblokowała wynik na Mapei Stadium. W końcówce Zortea podwyższył na 2:0 i pierwsze trzy punkty trafiły na konto Atalanty.

Debiut De Ketelaere

W pomeczowej rozmowie Sassuolo-Atalanta przed mikrofonami DAZN wypowiedział się Charles De Ketelaere, strzelec bramki w pierwszym ligowym meczu w koszulce Nerazzurri: „Długo czekałem na takie uczucia, chciałem strzelić gola i cieszę się, że pomogło to wygrać mecz.

Jak tak dobrze się wkomponowałeś w zespół?
„Rozmawiałem z trenerem o moim sposobie gry, starałem się robić to, czego chce”.

Sezon odkupienia?
„Dla mnie to dobra okazja i chcę dobrze się spisać”.

Gasperini jest odpowiednim trenerem dla ciebie?
„Podoba mi się sposób, w jaki gra, ja też po to przyszedłem. Atalanta to świetna drużyna i chcę tutaj dobrze sobie radzić”.

Gasperini zadowolony: „Wszyscy spisali się dobrze w przesadnym upale. Nad CDK trzeba jeszcze popracować”

Gasp znajduje sposób, aby nie być w pełni zadowolonym ze starcia z Sassuolo
„Znamy zalety Charlesa De Ketelaere, ale zarówno nad nim, jak i nad Gianlucą Scamaccą trzeba popracować, ponieważ potrzebują lepszej kondycji”.

Dobry początek sezonu

„Dobry pierwszy mecz, jesteśmy szczęśliwi, CDK strzelił swojego pierwszego gola jako debiutant. Ma ważne cechy. Ale to było zwycięstwo zespołowe, w drugiej połowie wyszliśmy dobrze. W pierwszej połowie dobre szanse pojawiały się głównie z inicjatywy Zappacosty po jego stronie. Zmiany były dla nas bardzo korzystne, nie ujmując niczego tym, którzy wyszli: zarówno Zapata, jak i Lookman spisali się dobrze. Na przykład gol Zortea był również wynikiem świeżości, której inni nie mieli”.

Wybór bramkarza

„Nigdy nie było najmniejszych wątpliwości, kto zagra. Musso wybronił dwie dobre sytuacje. Bramkarz jest również w bramce po to, aby ratować takie sytuacje. Stwierdzenie, że byłyby one decydujące, jest jednak nieco przesadzone” – to opinia trenera na temat pewności siebie, jaką popisywał się argentyński bramkarz między słupkami.

Gasperini o pomocnikach

„Są to role fundamentalne dla naszej gry, a także trudne, ponieważ wymagają jakości, fizyczności, fazy defensywnej i ofensywnej: jeśli ich wkład jest bardzo wysoki, są dla nas decydujący. W pierwszej połowie było więcej szans z prawej strony, w drugiej wręcz przeciwnie”.

Najlepsi w meczu

„Widać, że Kolasinac uczestniczył w ważnych meczach i wie, gdzie powinien się znajdować, ma pewność techniczną i osobowość, dlatego łatwiej było mu się wkomponować. Był dobry i gotowy, najbardziej gotowy z nowych graczy„.

Zortea i jego bramka

„Zortea jest nie do ruszenia!”, jednogłośny okrzyk, który wzniósł się z trybun Mapei Stadium. Nadir Zortea, młody człowiek, który nosił koszulkę Sassuolo zaledwie kilka miesięcy temu, strzelił gola w pierwszym meczu ligowym przeciwko Atalancie.

Wchodząc w drugiej połowie, Zortea okazał się ważnym graczem po prawej stronie, którego szukała Atalanta. Obecność, która dopełniła obrazu, podobnie jak Ruggeri, autor asysty do De Ketelaere przy pierwszym golu.

„Wieczór Zortei to jedna z tych nocy, które pozostają wyryte na osobowości zawodnika, bramka warta więcej niż trzy punkty, moment, który jednoczy drużynę i miasto„- pisze tuttoatalanta.

Oceny wystawione przez CalcioAtalanta:

Musso 6.5: Popełnia błąd w swoim pierwszym kontakcie, ale jest oślepiony przez słońce. Potem pewnie udaremnia próby przeciwników

Djimsiti 6,5: Upał bardzo go denerwuje, podobnie jak ciągłe upadki Laurienté, ale udaje mu się uniknąć upomnienia dzięki odpowiednim wejściom.

Scalvini 6,5: Tym razem idealnie wpasował się w środek obrony, Pinamonti dzięki niemu nie jest widoczny.

Kolasinac 6.5: doświadczony, twardy w odpowiednim momencie, nie popełnia błędów i nie gardzi rajdami w głąb pola.

Zappacosta 7: to jego mecz, biega po flance i szuka ciągłych trójkątów z Lookmanem, dużo dośrodkowań, dobry występ

de Roon 6.5: 300. mecz w koszulce Atalanty, utrzymuje i odzyskuje dużo piłek w środku pola, daje pewność godną kapitana

Koopmeiners 6.5: próbuje kilka razy trafić do siatki z dystansu, sporo czyści w środku pola

Ruggeri 7: mało akcji w pierwszej połowie, ale nadrabia to w drugiej, serwując złotą asystę De Ketelaere.

Pasalic 5.5: stać go na więcej jako trequartistę, piłka prawie zawsze przechodzi na prawą stronę boiska i nigdy od jego podania.

Zapata 6: plotki rynkowe go wywyższyły, stara się robić sobie miejsce, szkoda, że nie wykorzystuje okazji

Lookman 6: bez większych rewelacji pierwszej połowie, ale feeling z Zappacostą dobrze wróży.

De Ketelaere 7,5: stwarza szanse, trafia w poprzeczkę, jest bliski zdobycia bramki głową, a potem ją zdobywa

Ederson 6: robi swoje i nawet próbuje strzału zza pola

Scamacca 7: jego chemia z CDK jest na najwyższym poziomie po zaledwie trzech sesjach treningowych, duet, który pokazuje wielką szansę na przyszłość, dobrze wyglądają jego dryblingi w polu

Zortea 7.5: bardzo dobry zmiennik z ławki oraz strzał w 93′ spoza pola – prawdziwa perełka

tuttoatalanta oceny

Musso 6.5 – Pierwsza interwencja została zatarta kilkoma odruchowymi obronami. Wydaje się również, że uciszył tych, którzy zarzucali mu brak umiejętności: daje więcej pewności siebie i pokazuje to od samego początku, lekkomyślny wypad w ostatnich minutach.

Djimsiti 6.5 – Bez zbyt wielu ozdobników. Daje bezpieczeństwo, jako prawy obrońca od czasu do czasu próbuje się nawet uwolnić do przodu.

Scalvini 7 – Awansował w swoim pierwszym meczu jako środkowy obrońca. Dobrze radzi sobie i odczytuje sytuacje, przewiduje i czyści kilka groźnych piłek. Dobrze kryje bardzo nerwowego Pinamontiego.

Kolasinac 6.5 – Gasperini przewidział to na konferencji: to on jest najbardziej zadomowiony wśród nowych zawodników. Dużo doświadczenia, a także szczypta jakości, gdy musi się ustawiać.

Zappacosta 6.5 – W pierwszej połowie jest jednym z najbardziej aktywnych, a gdy tylko ma miejsce, nie powtarza tego dwa razy: tnie i serwuje podania, ale jego koledzy z drużyny nie wykorzystują dwóch lub trzech interesujących piłek.

Od 72′ Zortea 7 – Żałuje niewykorzystanego świetnego podania, które mogło doprowadzić do czegoś więcej, ale nadrabia to świetnym golem.

De Roon 6.5 – Zamyka akcję Pinamontiego, co już daje mu pół oceny więcej. Gasperini uważa go za łatającego braki zawodnika.

Koopmeiners 5.5 – Ten, któremu nie udało się wejść do gry. Kilka zagrań w drugiej połowie, ale możliwości Holendra są znacznie wyższe.

Ruggeri 6.5 – Bez polotu w pierwszej połowie, ale rozkręca się w drugiej, jest zdecydowanie bardziej aktywny. Dodaje asystę, która odblokowuje mecz.

Pasalic 5 – Starał się jak mógł, szukał pozycji, ale nie udało mu się ustawić na tyle dobrze, by manewr był bardziej płynny. Gasp daje mu tylko jedną połowę.

Od 45′ Ederson 5.5 – Nie ma dobrego wpływu na ataki, sporo biega.

Lookman 6 – Wchodzi w pole, szuka dryblingu, próbuje.

Od 62′ Scamacca 6 – Jest zdesperowany, by wrócić do gry we Włoszech, nie ma większego wpływu na grę, ale z pewnością wkłada w to wiele chęci.

Zapata 5.5 – Zaczyna z potrzebą przełamania, po czym opada z sił. Dwie zmarnowane szanse, prawdziwa szkoda: zbyt często się rozbija i zanika.

Od 45′ De Ketelaere 7.5 – Gotowy do gry, jego przygoda w Bergamo zaczyna się od gola, który zmiata wszystkie nieporozumienia pod dywan. Odradza się jak feniks.

Gasperini 7 – Gasp z trybun, Gritti z ławki. Zarządza drużyną i zmianami w najlepsze, praktycznie nie popełnia błędów w wyborach technicznych. Co tu dużo mówić, trzy punkty na starcie mistrzostw zawsze dobrze wpływają na morale.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy