Nowy transfer: Soppy w Atalancie

Nowy nabytek wzmacnia flanki Atalanty. W piątkowe popołudnie, za pomocą oficjalnych kanałów klubu, zaprezentowany został nowy nabytek – Brandon Soppy z Udinese.

Kim jest Brandon Soppy?

Urodził się 21 lutego 2002 roku we Francji, jest prawonożnym zawodnikiem, związanym z prawą stroną boiska. Grywał jako prawy obrońca, prawy pomocnik lub jako półprawy środkowy obrońca. Charakteryzuje się szybkością i całkiem niezłą techniką. Dzięki swoim warunkom fizycznym może grywać na pozycji wahadłowego na całej długości boiska.

Wychował się w szkółce Rennes, która słynie z wysokiej jakości wychowanków. Z tym klubem zadebiutował w Ligue 1 w sierpniu 2020 roku (18 lat). W tym samym sezonie zaliczył także debiut w Europejskich Pucharach (dwukrotny występ w LM przeciwko Sevilli w fazie grupowej).

Zeszły sezon to rozegranie niemal 1000 minut, z czego większość na poziomie Serie A. Niestety nie może pochwalić się żadnymi liczbami poza kilkoma zdobytymi żółtymi kartkami. Mimo tego dawał dobre sygnały na swojej pozycji i potrafił pokazać, że w przyszłości będzie warto na niego postawić. Najczęściej pojawiał się na boisku jako prawy pomocnik.

Soppy – sukcesy zawodnika

Soppy grał także w reprezentacji młodzieżowej Francji. Dotarł do półfinału Mistrzostw Europy U17 oraz zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 2019 roku. Błyszczał na tych zawodach rozgrywając pełne 6 meczy i notując 2 asysty.

W czerwcu 2021 roku zadebiutował w zespole U20 w towarzyskim spotkaniu z Arabią Saudyjską.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy