Musso jedynym pewniakiem?

Atalanta dysponuje w tym momencie 4 bramkarzami. Po ostatnich wydarzeniach, zmianach i zapowiedziach, mało czyja pozycja może okazać się bezpieczna. Mimo tego Gasperini ujawnia, że jedynym pewniakiem na tej pozycji jest właśnie Argentyńczyk z włoskim paszportem.

Na łamach Cittadella dello Sport, trener Atalanty wspomniał o roszadach i wielu drogach dostępnych dla graczy Atalanty. Bramkarze mają tutaj szczególnie ciężko z uwagi na swoją pozycję i status w klubie. Gasp zaznacza, że ich sytuacja może nabrać wielu zwrotów przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023.

Aktualny stan bramkarzy w Atalancie

Przypomnijmy, że aktualnie w klubie znajduje się Juan Musso (najdroższy dostępny bramkarz – 20 milionów Euro), Marco Sportiello (ma kontrakt ważny do przyszłego roku) , Francesco Rosii (kontrakt ważny do przyszłego roku) i powracający Marco Carnesecchi (wypożyczenie z Cremonese) i Pierluigi Gollini (wypożyczenie z Tottenhamu).

Carnesecchi jest aktualnie kontuzjowany. Jest poddawany „artroskopii lewego barku w celu dokonania kapoplastyki” – brzmi nieciekawie. Jeżeli nie wyleczy się w ciągu najbliższych miesięcy, jego odejście może zostać zablokowane, aż do zimowego okna transferowego. Wcześniej golkiperem interesowało się Lazio Rzym.

Jeżeli zostanie w klubie to prawdopodobnie na pozycji drugiego bramkarza, ale tylko w przypadku sprzedaży Sportiello, po którego wstępnie zgłasza się Napoli, ale traktuje go, jako jedną z wielu alternatyw.

Pierluigi Gollini

Pierluigi Gollini i jego dni w Atalancie są niemal na pewno policzone. Włoch zanotował względnie poprawny sezon w Londynie, a nawet udało mu się wygryźć Forstera z pozycji bramkarza numer 2. Największa blokada przy pozostaniu Pierluigiego w klubie to jego chęć gry, a także powrót na stałe do drużyny narodowej.

Dla podsumowania warto zebrać liczby Juana Musso z zeszłego sezonu – rozegrał w nim 33 spotkania, przebywając na murawie 2.933 minut i może pochwalić się 8 czystymi kontami. Wpuścił 42 strzały i zebrał po 1 żółtej i czerwonej kartce.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy