Gol debiutującego Cissé, Bologna-Atalanta 0:1!

W 30. kolejce Serie A Atalanta zmierzyła się na wyjeździe z Bologną. 

Pierwsza okazja do strzelenia bramki pojawiła się w 17. minucie – po podaniu Muriela bliski trafienia był Pessina, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę Bologni Arthura Theate. Kolejna groźna sytuacja pojawiła się w 31. minucie. Po wykonanym rzucie rożnym piłkę zebrał Scalvini, jednak ta po strzale trafiła w słupek. Niesamowitym refleksem wykazał się bramkarz Nerazzurrich Musso, który na chwilę przed przerwą wybronił strzał Orsoliniego. 

Druga połowa otworzyła się okazją dla Bologni. Marko Arnautović przebiega sprintem przez pół boiska, ale goniący go Demiral ostatecznie na tyle mu przeszkadzał, że piłka po strzale potoczyła się obok słupka. W kolejnej sytuacji Musso ponownie broni strzał Orsoliniego, tym razem wybijając piłkę ponad poprzeczkę. W 65. minucie debiut w drużynie Atalanty zalicza urodzony w 2003 r. Moustapha Cissé, do tej pory grający w młodzieżowcach, a wcześniej w ASD Rinascita Refugees – zespole złożonym z uchodźców grającym w ósmej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Intuicja Gasperiniego nie zawodzi, a Cissé odpłaca się zwycięskim golem w 82. minucie. Mecz wygrywamy 0:1 i trzy cenne punkty jadą do Bergamo!           

O kolejne punkty piłkarze Gian Piero Gasperiniego powalczą z Napoli. Mecz rozgrywany będzie po przerwie na reprezentację 3. kwietnia.

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy