Curva Sud niedostÄ™pna przez rok – prace na Gewiss Stadium

W Bergamo trwa odliczanie do rozpoczęcia trzeciej fazy prac na stadionie Gewiss. Po zakończeniu ostatniego meczu w sezonie Atalanta-Monza, 5 czerwca ruszą prace związane z przebudową Curva Sud Morosini, Settore Ospiti oraz Distinti Sud. W planie jest również budowa przyległego parkingu podziemnego oraz wszelkich prac urbanizacyjnych potrzebnych do realizacji projektu. Prace mają zakończyć się do końca lata 2024 roku.

Wszystko zacznie się od wyznaczenia placu budowy 5 czerwca, czyli tego, co zostanie przebudowane. Najpierw zostaną rozebrane Curva Sud Morosini i Settore ospiti. Przebudowanie Distinti Sud jest planowane na późniejszy termin, ponieważ pod tym sektorem znajdują się instalacje technologiczne potrzebne do regularnego funkcjonowania stadionu Gewiss, które zostaną przeniesione pod Curva Sud Morosini, gdy zostanie ona ukończona. W nadchodzącym sezonie piłkarskim Distinti Sud będzie zarezerwowane dla kibiców drużyny przeciwnej, co jest warunkiem koniecznym do posiadania licencji krajowych i UEFA.

Osoby, które mają bilety na sezon Atalanta 2022-2023 w sektorach, nad którymi trwają prace, będą mogły zapisywać się, w miarę możliwości, w innych dostępnych sektorach stadionu Gewiss. Będzie to jednak omawiane w trakcie kampanii dotyczącej biletów na sezon 2023-2024.

W ostatnim okresie rozpoczęto przyznawanie kontraktów firmom, które będą pracowały na stadionie Gewiss od czerwca do ostatniej wymagającej partii prac. Wśród firm, które będą pracować na tym projekcie, jest Maeg, firma z Treviso, która już zajmowała się budową nowej Curva Nord Pisani.

PowiÄ…zane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy