Co za mecz! Atalanta gromi Spezię – odblokowany Muriel i świetny Pašalić

5:2 – takim wynikiem zakończyło się wyborne sobotnie spotkanie ze Spezią. Atalanta popisała się wysoką zdobyczą bramkową, ale nie tylko wynik napawał optymizmem.

Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 3-1 dla gospodarzy. Bramki zdobyli Pašalić (18′ – asysta Zappacosty), Zapata (38′ – rzut karny) oraz ponownie Pašalić (41′ z asystą Zapaty). Dla Spezii zapunktował Nzola, który napoczął mecz w 11 minucie.

Cudownej urody pierwszą bramkę Pasalicia możecie zobaczyć poniżej (świetne zachowanie puszczającego piłkę Zapaty):

Spokojny o wynik Gasperini w 60 minucie wprowadził Malinovskyego i Pessinę. W 79′ szansę otrzymał drugi z kolumbijskich napastników – nieco zablokowany w ostatnim czasie Luis Muriel. Zarówno on, jak i Malinovsky odwdzięczyli się bramką w podziękowaniu za wejście na boisko. Przy bramce Kolumbijczyka asystował Pašalić, który rozegrał fantastyczne spotkanie. Bramka Ukraińca to z kolei asysta Muriela, co powinno dać mu jeszcze więcej sił na przyszłe konfrontacje.

Mecz zakończył się drugą bramką Nzoli w 91′. To był świetny wynik i świetne widowisko.