Atalanta wciąż jest górą i wygrywa 1-0 z Fiorentiną.

Małe zwycięstwo Atalanty, która pokonała Fiorentinę 1-0 dzięki bramce Lookmana na początku drugiej połowy.

Skrót meczu Atalanta – Fiorentina

Pierwsze 45 minut meczu było niemalże wyrównane. Spotkanie lepiej rozpoczęła Fiorentina, po czym do głosu doszła Atalanta i zakończyła z delikatną przewagą do połowy. Największą emocją pierwszych 45 minut była jednak sytuacja VAR: sędzia Irrati początkowo odesłał Kouame za interwencję nogą zbyt wysoko i zbyt blisko twarzy De Roona, ale pomoc VAR zasugerowała, że dotknięcia nie było, pomagając arbitrowi anulować decyzję. Pierwsza połowa meczu Atalanta vs Fiorentina zakończyła się zatem remisem.

Druga połowa

W drugiej połowie przewaga wyraźnie przeniosła się na stronę Atalanty. Zwieńczeniem sukcesywnego przeważania na boisku było zdobycie gola w 59. minucie spotkania. Luis Muriel fenomenalnie poradził sobie z obrońcami Fiorentiny na lewym skrzydle i genialnie wystawił piłkę w polu karnym, wprost do Ademoli Lookmana. Gol naładował gospodarzy i jednocześnie zdemoralizował stronę Fiorentiny, która w zasadzie nie zdołała już zmartwić Sportiello. Jedyna reakcja Toskańczyków nastąpiła dzięki Jovicowi, który wszedł z ławki i czuł się komfortowo w roli drugiego napastnika za Kouame. Sportiello był jednak czujny i obronił jedyne prawdziwe zagrożenie, które pojawiło się na jego drodze w drugiej połowie.

Atalanta może nie zachwycała, jednakże może świętować kolejne zwycięstwo oraz trzy punkty.

Gasperini komentuje po meczu

Pokonanie Fiorentiny na stadionie Gewiss spowodowało powrót Atalanty na szczyt tabeli. Tak komentuje mecz trener Nerazzurrich, Gian Piero Gasperini:

„Rozwijamy się pod względem naszej gry. Cieszymy się tą chwilą i staramy się, aby trwała jak najdłużej.”

„To jest dobre zwycięstwo. To jest drużyna, która się zmieniła. Duch tych, którzy grali jest niezwykły, był to mecz, który chcieliśmy wygrać i zrobiliśmy to. Cieszymy się tą chwilą, staramy się, żeby trwała jak najdłużej. Dzisiaj był ważny test, wielu chłopaków jak Soppy, Scalvini, Okoli. Wyniki pomogą nam lepiej pracować”

Oceny pomeczowe wg. TuttoAtalanta

Sportiello – 6 – nieco zajęty przez napastników Fiorentiny, skutecznie powstrzymał Jovicia przed zdobyciem gola.

Toloi – 6.5 – świetne dogrania w pierwszej połowie, jego podania do Muriela zaniepokoiły obronę przeciwników.

Okoli – 6 – dobry występ, nie zostawiał zbyt wiele miejsca fioletowemu napastnikowi.

Scalvini – 6.5 – młody obrońca Gasperiniego popisuje się znakomitym charakterem i solidnością w starciach.

Hateboer – 6 – udało mu się zatrzymać kapitania drużyny przeciwnej, nie kłuje z przodu.

De Roon – 6.5 – zarządza ruchem w środku pola i poza nim. Jako pierwszy skontrował przeciwników, udało mu się dokonać kilku godnych uwagi przechwytów.

Koopmeiners –  6 – zarządza dużą ilością piłek, dokłada się do zdobycia gola.

Soppy – 6- poprawna gra na lewej stronie. Od 56’ Maehle – 5.5 – dobrze wszedł do gry, jednak zmarnował okazję do podwojenia wyniku.

Ederson – 5 – rozczarowujący występ Brazylijczyka, często zamieniał się miejscami z Lookmanem, w pierwszej połowie nie wykorzystał szansy na zdobycie bramki, poprzez zbyt wysoki strzał. Od 56’ Pasalic – 6- bardziej obecny w grzej niż zastępowany kolega z drużyny.

Lookman – 7 – dobra gra, rozwinął tempo w ciągu pół godziny, perfekcyjnie wykorzystuje podanie od Muriela, kierując futbolówkę wprost do bramki przeciwnika.

Muriel – 7 –  szósty mecz bez bramki, jednakże zaliczył asystę przy bramce zdobytej przez Lookmana.

Gasperini – 6.5 – dwadzieścia punktów w ośmiu meczach – ta Atalanta jest solidna i skuteczna. Pierwsze miejsce w tabeli z Napoli, najlepsza obrona w lidze. Wszystko idzie w dobrą stronę.

Czas na regenerację

Po wygranym meczu z Fiorentiną trener Atalanty zapewnił swojej drużynie dzień odpoczynku. Już dziś Nerazzurri powrócą do treningów przed meczem na Dacia Arena z Udinese. Pod obserwacją znajduje się aktualnie kapitan Atalanty, Rafael Toli, który odczuł dyskomfort w prawym udzie. Natomiast nadal od dłuższego czasu pod opieką znajdują się Berat Djimsiti, Juan Musso, Duvan Zapata i Davide Zappacosta. Mecz z Udinese zaplanowany jest na niedzielę, godzina 15:00.