Atalanta w 1/8 finału Ligi Europy! Malinowski z ważnym przesłaniem

Atalanta Bergamo pewnie pokonała Olympiakos Pireus 0:3 w czwartkowym meczu Ligi Europy i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

W pierwszym meczu w Bergamo La Dea pokonała rywali 2:1. Piłkarze Gian Piero Gasperiniego do Grecji pojechali więc z małą zaliczką. W rewanżowym meczu pokazali się z jeszcze lepszej strony wygrywając pewnie 0:3. W 40. minucie pierwszą bramkę dla Atalanty strzelił Joakim Maehle. W drugie połowie dublet zaliczył Rusłan Malinowski strzelając kolejno w 66. i 69. minucie meczu. Ukraiński piłkarz po strzeleniu pierwszej bramki pokazał koszulkę z napisem  „No war in Ukraine” (Nie dla wojny na Ukrainie). 

W pomeczowym wywiadzie trener Gasperini powiedział:  

Jestem zadowolony i usatysfakcjonowany (z tej wygranej), zarówno z drużyny jak i z wielu kibiców, którzy przyjechali do Aten. Uważamy, że ten mecz był ważny, jednak nie był łatwy jak można by uważać patrząc jedynie na sam wynik. Drużyna niewątpliwe spisała się dobrze. Tego wieczora grę mieli pod kontrolą, co zaowocowało dobrym rezultatem. 

Dodał także kilka słów na temat autora dwóch bramek – Rusłana Malinowskiego:

Wszyscy byliśmy mocno zmartwieni. Spędziliśmy dziś wiele czasu przed telewizorem próbując zrozumieć spływające wiadomości. (Rusłan) jest mocno dotknięty całą tą sytuacją, ma tam wiele krewnych. Jednak czuł się gotowy do gry i zaprezentował się bardzo dobrze strzelając dwie bramki. Mamy nadzieję, że sprawiło to komuś odrobinę uśmiechu w tych ciężkich czasach.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=-7KkYN2TzVM

Powiązane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy