Atalanta powalczy o Édersona

José dos Santos Lourenço da Silva, szerzej znany jako Ederson, dał się poznać z dobrej strony podczas występów w Salernitanie. Szczególnie koniec sezonu okazał się dla niego bardzo owocny, gdzie był kluczową postacią odpowiedzialną za utrzymanie się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

We włoskiej ekstraklasie rozegrał 15 spotkań, strzelił 2 bramki i zanotował 1 asystę. 22 latek podpisał umowę z Salernitaną do 30. czerwca 2026 roku, a w międzyczasie jego wartość wzrosła do 13 milionów Euro (dane transfermarkt). Tak długi czas kontraktu nie skłania do zasiadania do rozmów transferowych.

Wczoraj pojawiły się informacje, że La Dea podjęła już pierwsze kroki w celu sprowadzenia go do Bergamo. W wywiadzie dla Il Mattino, Maurizio Milan (dyrektor sportowy klubu), zdradził, że jest wyraźne zainteresowanie ze strony Interu Mediolan oraz konkretna oferta od Atalanty na stole.

Około tygodnia temu wspominał on również w mediach o zainteresowaniu Interu, natomiast krótko zdementował plotki o transferze, wspominając, że nie pojawiła się konkretna oferta, a sam zawodnik nie zostanie oddany za mniej niż 20 milionów Euro. Dodał również, że spodziewa się ofert spoza Włoch, które bez problemu osiągną wymagany pułap finansowy.

La Dea nie chce wykładać takich kwot na stół, natomiast liczy na dobre kontakty między oboma klubami, a także na dołączenie kart zawodników do transakcji, aby obniżyć jej kwotę. Mówi się o Matteo Ruggerim i Nadirze Zortei (wypożyczeni do Salerno z Bergamo).

PowiÄ…zane

Komentarze

Udostępnij

Ostatnie newsy