Atalanta goni wynik i wygrywa z Napoli

W 16. kolejce Serie A Atalanta Bergamo zmierzyła się w Neapolu z drużyną SSC Napoli. Drużyna Gian Piero Gasperiniego po niezwykle emocjonującym meczu wygrała 2:3.

Już w siódmej minucie meczu wynik otworzyła Atalanta po celnym strzale Rusłana Malinowskiego. W czterdziestej minucie Napoli jednak wyrównuje po bramce Piotra Zielińskiego, a w czterdziestej siódmej wychodzi na prowadzenie po trafieniu Mertensa. Atalanta jednak nie poddaje się i w 66. minucie do remisu doprowadza obrońca Merih Demiral. Gola na wagę zwycięstwa strzela Remo Freuler w 71. minucie. Po nerwowej końcówce, w której Napoli stwarza sobie jeszcze kilka groźnych sytuacji, ostatecznie to Atalancie udaje się utrzymać wynik i pokonuje drużynę Spalletiego 2:3.

Po szesnastu kolejkach Serie A Atalanta ma w sumie 34 punkty i do zajmującego pierwsze miejsce AC Milanu traci tylko cztery. Następny mecz w lidze włoskiej la Dea rozgrywa w niedzielę 12 grudnia z Hellas Veroną.