NewsyMeczAtalanta goni wynik i wygrywa z Napoli
Strona głównaNewsyMeczAtalanta goni wynik i wygrywa z Napoli

Atalanta goni wynik i wygrywa z Napoli

W 16. kolejce Serie A Atalanta Bergamo zmierzy┼éa si─Ö w Neapolu z dru┼╝yn─ů SSC Napoli. Dru┼╝yna Gian Piero Gasperiniego po niezwykle emocjonuj─ůcym meczu wygra┼éa 2:3.

Ju┼╝ w si├│dmej minucie meczu wynik otworzy┼éa Atalanta po celnym strzale Rus┼éana Malinowskiego. W czterdziestej minucie Napoli jednak wyr├│wnuje po bramce Piotra Zieli┼äskiego, a w czterdziestej si├│dmej wychodzi na prowadzenie po trafieniu Mertensa. Atalanta jednak nie poddaje si─Ö i w 66. minucie do remisu doprowadza obro┼äca Merih Demiral. Gola na wag─Ö zwyci─Östwa strzela Remo Freuler w 71. minucie. Po nerwowej ko┼äc├│wce, w kt├│rej Napoli stwarza sobie jeszcze kilka gro┼║nych sytuacji, ostatecznie to Atalancie udaje si─Ö utrzyma─ç wynik i pokonuje dru┼╝yn─Ö Spalletiego 2:3.

Po szesnastu kolejkach Serie A Atalanta ma w sumie 34 punkty i do zajmuj─ůcego pierwsze miejsce AC Milanu traci tylko cztery. Nast─Öpny mecz w lidze w┼éoskiej la Dea rozgrywa w niedziel─Ö 12 grudnia z Hellas Veron─ů.┬á┬á