Serwis atalnta.it przygotowa┼é zestawienie 5 ciekawostek dotycz─ůcych spotka┼ä Lazio z Atalant─ů:

Jaki jest najcz─Östszy wynik pomi─Ödzy Atalant─ů, a Lazio w Serie A?

1-1. Z ┼é─ůcznej liczby 109 spotka┼ä, Atalanta i Lazio 20 razy remisowa┼éy 1-1.

Pierwszy dublet Muriela w barwach Nerazzurri miał miejsce przeciwko Lazio

Fa┼ész – Muriel w swoim pierwszym sezonie w Nerazzurri zaliczy┼é dublet przeciwko Lazio, a konkretnie w meczu Lazio v Atalanta 3-3 (dublet Muriela, Gomeza, podw├│jny karny Immobile przeplatany bramk─ů Correi). Nie by┼é to jednak pierwszy dublet Lucho w koszulce Atalanty: pierwszy w historii mia┼é miejsce pierwszego dnia tamtego sezonu, podobnie jak debiut Muriela, w kt├│rym Kolumbijczyk wszed┼é z ┼éawki i dwoma wspania┼éymi golami zmieni┼é wynik (Spal-Atalanta 2-3)

Kto ma najwi─Öcej wyst─Öp├│w pod wodz─ů Maurizio Sarriego?

Zappacosta
Merih Demiral zanotowa┼é osiem wyst─Öp├│w dla Juventusu w sezonie 2019/20, czyli w roku, w kt├│rym Maurizio Sarri prowadzi┼é klub Bianconeri. Obecny trener Biancocelesti wyni├│s┼é z Anglii do┼Ťwiadczenie z Chelsea: Davide Zappacosta gra┼é dla The Blues i zaliczy┼é 17 wyst─Öp├│w w sezonie 2018/19, kt├│ry zako┼äczy┼é si─Ö zwyci─Östwem w Lidze Europy.

Ostatnie zwycięstwo Nerazzurri z dwubramkowej przewagi miało miejsce przeciwko Lazio.

Ostatni raz Atalanta zdołała wygrać mecz po dwóch bramkach wplecy w czerwcu 2020 roku przeciwko Lazio. Biancocelesti objęli prowadzenie dzięki bramce samobójczej de Roona i wspaniałemu golowi Milnkovica-Savica; Pod koniec pierwszej połowy Gosens skrócił dystans, a w drugiej połowie majstersztyk Malinovskyiego i uderzenie z woleja Palomino dopełniły sensacyjnego powrotu.

Kto NIE zadebiutował w zeszłym roku w meczu Lazio-Atalanta?

Cisse
Zar├│wno Sidibe, jak i De Nipoti zadebiutowali w poprzednim sezonie w zako┼äczonym 0-0 meczu Lazio z Atalant─ů, wchodz─ůc na boisko za Matteo Pessin─Ö i Roberto Piccoliego. Z kolei Moustapha Cisse zadebiutowa┼é na Dall’Ara przeciwko Bologni, zdobywaj─ůc zwyci─Ösk─ů bramk─Ö.